ImageReady ile Yanan Araba Farları

Yayınlandı: 29 Ekim 2007 / AdobePhotoshop Dersleri
2.Arabamız burada fakat siz istediğiniz resmi kullanabilirsiniz,Açıyoruz Photoshop’ta resmimize bir layer ekliyoruz, menüden Layer/New Layer yada Layre Paletinde Create a new Layer butonunu tıklıyoruz.ve layerımızı siyah renge boyuyoruz.Menülerden Edit/Fill yada Araç Paletinde once siyah rengi seçip Paint Bucket tool ile yeni layerin üzerine bir kez tıklayarak da yapabiliriz.

3. Eklediğimiz yeni layer üzerinde iken ışık efektini verebilmek için Fitler/Render/Lens Flare .Brightness 130 ile 150 arası, Lens Type 105 mm Prime olarak Lens Flare filtresini uyguluyoruz.Layerımızın modunu screen olarak değiştiriyoruz,ışık arabanın farı ile ortüşmeyebilir move tool u kullanarak ışığı far ile ortüştürüyoruz. Köşelerde meydana gelen hafif beyaz düzlükleri smudge Tool u kullanarak giderebilirsiniz.

4. Layerimizi Duplicate edip, move tool’u kullanarak Çoğalttığımız layerı diğer far ile ortüştürüyoruz, smudge Tool ile kesiklikleri gideriyoruz.Şimdi bir araba ikide ışık layerına sahibiz, ön çalışmamızı yaptık sıra hareket vermeye geldi.Ek olarak eğer ışıkların rengini değiştirmek istersek ışıkların bulunduğu layerlara Hue/Saturation Colorize uygulayabiliriz.

5.MenülerdenEdit/Edit in İmage Ready veya Araç paletinin altında ki Edit in İmage Ready butonunu tıklayarak yada Shift+Ctrl+M yaparak İmage Ready geçiyoruz.Burada Animasyon paleti gorunur durumda değilse Window/Animation gorunur duruma getiriyoruz.Animasyon paletinde ilk karede arabamız yanan farları ile mevcut,burada alt kısımdaki duplicate current frame kısmını tıklıyoruz 4 adet frame oluşturuyoruz.Daha sonra Animasyon paletinde ilk frameyi tıklıyoruz, layer paletinde ışıkların olduğu layerları gorunmez yapıyoruz,İkinci frameyi seçiyoruz ışık layerlarını gorunur yapıyoruz,3.frame gorunmez,4.frame gorunur.Zaman ayarlaması Framenin altından select frame delay time kısmından 1.frame 0,5, 2.frame 0,2, 3.frame 0,5, 4.frame 0,2 olarak ayarlıyoruz.

6.Son olarak save optimized/ gif olarak kayıt ediyoruz çalışmamız hazır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s