Mesenger için Kendi Smile’ini yap

Yayınlandı: 29 Ekim 2007 / AdobePhotoshop Dersleri
1. 70/70 pix yeni doküman açıyoruzi açtığımız dökümanın ortasına Ellipse tool ile shift?e basılı tutarak bir daire çiziyoruz. İstediğiniz rengi kullanabilirsiniz ben mavi kullandım sonrada layer styl dan %50 gradent overlay uyguluyoruz ayarlar altta.

2. Şimdi gözleri yapıyoruz Rectangular Marquee tool ile ufak göz çizip siyağa boyuyoruz, free transform ile bir miktar içe kaydırdıktan sonra duplicate yapıp ikinci gözede aynı ayarlamaları yapıyoruz.

3. Çalışma biraz tırtıklı gözükebilir bu çok fazla büyülttüğümüze vede çalışmanın çok ufak olmasından kaynaklanıyor, kaydettiğimizde ise bu sorun ortadan kalkıcak.Bu arada çalışmamıza eklediğimiz her öğeyi yeni layer?da eklemeliyiz daha sonra hareket katacağımız için bu önemli. Ağzımızı yapıyoruz ve son olarakta yaptığımız bir gözü çoğaltıp free taransform ile kapalıymış gibi düzenliyoruz.ben güler yüz çizdim siz ağlatabilirsiniz isterseniz.Son olarak aşağıdaki gibi bir şey elde etmiş olmalısınız. Photsopla işimiz kalmadı şimdi İmageReady geçiyoruz.Photoshop ta iken Tool barın en altından Edit in Image Ready diyoruz.

4. İmageReady de basit animasyonlar hazırlmamıza yarayan özellikler var, animasyon peceresinde hazırladığımız çalışma, layer paletinde de layerlerimiz var(eğer animasyon paleti açık değilse window/animasyon) burada temel animasyon mantığı ile hareket ederek gözümüzü kapanıp açılıyomuş gibi olmasını sağlıyacağız.Animasyon paletinde ilk karemiz mevcut,bu kare seçili durumda iken layer paletinde kapalı gözü hazırladığımız layeri görünmez yapıyoruz,paletteki göz simgesini kaldırarak. Sonra Animasyon paletinde duplicate current frame diyoruz.Animasyon paletinde İkinci kare seçili iken layer üzerinde bu sefer normal gözü görünmez hale getiriyoruz,kapalı gözü görünür hale getiriyoruz,bir kare normal göz diğeri kapalı. Hız ayarlaması için select frame delay time 0,5 saniye olarak ayarlıyoruz. Çıktı için Save optimized as/ gif yapıyoruz.Son oalrak mesengere alıyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s